Prestavba plynového grilu Weber

Prestavba plynového grilu Weber

Môžem používať plynový gril Weber z Rakuska na Slovensku?

 

 

Prestavba plynových grilov Weber

Spoločnosť Weber-Stephen dôrazne varuje najmä z bezpečnostných dôvodov pred prestavbou plynových grilov, ktoré pochádzajú z inej krajiny a zodpovedajú technickým požiadavkám tam, kde sú vyrobené. To platí najmä v prípade, že sa v príslušnej krajine líši tlak plynu od Slovenského štandardu (30 mbar).

Pri prestavbe plynového grilu hrozí bezpečnostné riziko, riziko porušenia záruky a možnosť obmedzenia funkčnosti samotného grilu Weber.

Firma Weber-Stephen preto dôrazne varuje svojich zákazníkov, aby si plynové grily sami, ani pomocou inej osoby neprestavovali a ani si ich nekupovali mimo územia Slovenskej republiky, alebo Českej republiky.

Zároveň Vás prosíme o pochopenie, že v žiadnom prípade nepreberáme zodpovednosť a záruku, ktorú dobrovoľne poskytuje spoločnosť Weber, následkom zmeny (rekonštrukcie) grilu.

Ďalej prosím venujte pozornosť týmto upozorneníam:

Všetky plynové grily, ktoré predáva firma Weber-Stephen CZ & SK spol. s.r.o., majú označenie CE. Zjednodušene povedané je táto značka zárukou toho, že príslušný výrobok je skonštruovaný a vyrobený tak,že jeho prevádzkovanie nie je nebezpečné osobám, domácim zvieratám a ani majetku.

Firma Weber-Stephen CZ & SK spol. s r.o. garantuje, že všetky plynové grily uvedené na trh v Slovenskej repulkike, sú dimenzované na tlak plynu platný v Slovenskej republike a spĺňajú všetky zákony a normy. Len na tieto grily poskytuje spoločnosť Weber-Stephen CZ & SK spol. s r.o. dodatočnú záruku v trvaní až 10 rokov.

Všetky súčasti grilu, ktoré privádzajú plyn k horákom, spĺňajú platné normy týkajúce sa tlaku plynu danej krajiny, pre ktorú boli vyrobené. Pre prestavbu na iný tlak, než na aký bol gril nastavený výrobcom pre cieľovú krajinu, nestačí použiť len redukciu, alebo vymeniť hadicu s regulátorom tlaku. Tá nezabezpečí bezchybné fungovanie grilu a optimálny výsledok grilovania. Mimo to takto môže dôjsť k zvýšeniu bezpečnostného rizika.

Chceli by sme Vás preto ešte raz dôrazne upozorniť na to, že záruka k vášmu grilu prestane platiť, ak sa pokúsite zmeniť jeho technické parametre.

Pokiaľ dôjde k úrazu v súvislosti s grilom, ktorý nebol určený pre použitie v Slovenskej republike, ručí za prípadné škody ten, kto takýto gril používal alebo ho prestaval. Toto platí obzvlášť pre prípady, keď je nehoda zavinená práve prestavanými dielmi.

Komentáre0
Napísať komentár
Nákupný košík
naša predajňa
Naše prodejna foto
spôsob doručenia
DPD
Newsletter

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookies. Súhlasím