Vyberte si správnu teplotu

Vyberte si správnu teplotu

Teplota je kľúčom pre dokonalé výsledky grilovania

Spustenie grilu vôbec neznamená, ža zakaždým treba dosiahnuť maximálny výkon. Konkrétne pokrmy si totiž vyžadujú rôzne teplotné úrovne. Od pomaly pečenej jahňaciny, až po rýchlo upečené medailónky. Podstatnou súčasťou zvládnutia grilovania je správne rozohriatie Vášho grilu Weber. Máte dostatok paliva a všetky nástroje poruke? A dosť priestoru na to, aby všetko bolo samostatne umiestnené? Skontrolovali ste si, aká je ideálna teplota pre jednotlivé suroviny, ktoré sa chystáte grilovať? Po takýchto základných krokoch, už bude grilovanie hračkou.

Mierna teplota  90-160 °C

Najpodceňovanejšia teplotná úroveň. Väčšina ľudí si spája grilovanie s vysokou teplotou. ale skutočnosť je taká, že šetrnejšia príprava s trochou trpezlivosti a dostatkom času, môže priniesť tú najlahodnejšiu chuť. Navyše, netýka sa len grilovania na drevenom uhlí. Technika pomalého grilovania low and slow, sa dá použiť tiež pri plynových a elektrických griloch Weber.

Stredná teplota  160-230 °C

Toto teplotné rozmedzie ponúka najviac možností prípravy jedla na grile. Je vhodné pre všetko, čo chce svoj čas na dôkladnú prípravu, ale vysušilo by sa na rozpálenom rošte. Kura je hlavným adeptom, keď sa žiada pripravovať nejaký pokrm dlhšie, no zároveň ho nepripáliť. Je to ideálna teplota na vyskúšanie nových techník, akou je napríklad pečenie na Vašom grile Weber.

Vysoká teplota  230-290 °C

Rozžeravte gril, no majte stále na pamäti, že vysoká teplota nie vždy znamená tie najlepšie výsledky. Snažte sa zachovať si kontrolu, inak sa Váš najlepší steak môže premeniť na kúsok uhlia na rošte. Pri vysokých teplotách grilu je potrebné dohliadať na jedlo, ako aj na Vašu bezpečnosť. A pamätajte, že povrchovo pripečené ryhy nielenže dobre vyzerajú, ale aj výborne chutia.

Komentáre0
Napísať komentár
Nákupný košík
naša predajňa
Naše prodejna foto
spôsob doručenia
DPD
Newsletter

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookies. Súhlasím